مراجع به رئیس جمهور منتخب چه گفتند؟

رییس جمهوری منتخب صبح امروز پنجشنبه وارد شهر قم شد و پس از زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آیت الله العظمی شبیری زنجانی و آیت الله العظمی سبحانی و آیت الله العظمی موسوی اردبیلی به طور جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.

کد خبر: 27560 | تاریخ خبر: 13/04/1392
نسخه چاپی | ارسال به دوستان
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

رییس جمهوری منتخب صبح امروز پنجشنبه وارد شهر قم شد و پس از زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با تعدادی از مراجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش جماران رییس جمهوری منتخب صبح امروز پنجشنبه وارد شهر قم شد و پس از زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آیت الله العظمی شبیری زنجانی و آیت الله العظمی سبحانی و آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله سبحانی با تبریک به دکتر روحانی و آرزوی موفقیت برای وی و دولت یازدهم، گفت: می‌دانم که مشکلات کشور زیاد است اما ان‌شاءالله برنامه‌ریزی‌ها برای حل مشکلات قرین موفقیت خواهد بود.

وی به شرایط کشور در عرصه‌های مختلف از جمله حوزه فرهنگی اشاره کرد و افزود: همه مسائل کشور باید در عرض هم جلو برود تا مشکلات حل و فصل شود.

وی اظهار کرد: همه کسانی‌که که به شما رای داده‌اند و حتی کسانی‌که به شما رای نداده‌اند، به لطف الهی امیدوارند و خواستار موفقیت دولت یازدهم در حل مشکلات کشور هستند.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «دعا می‌کنیم تا شما و دولت یازدهم موفق باشید» تصریح کرد: همه می‌دانیم مشکلات سنواتی در یک فرصت کوتاه حل و فصل نمی‌شود اما مهم این است که تنش‌ها کم می‌شود و این روند خود به حل مشکلات کشور در عرصه‌های داخلی و خارجی کمک می‌کند.

روحانی نیز با تشکر از آیت‌الله سبحانی گفت که برای حل مشکلات سخت و پیچیده فراروی کشور به حمایت مردم، مقام معظم رهبری، مراجع محترم ، علما و حوزه‌های علمیه نیازمند هستیم. 

آیت‌الله موسوی اردبیلی در این دیدار با تبریک به دکتر روحانی و آرزوی موفقیت برای وی و دولت یازدهم گفت: انتخابات موفق اخیر ریاست جمهوری همگان اعم از دوست و دشمن را متحیر و شرایط بسیار خوبی را برای کشور در عرصه‌های داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وی با بیان این‌که «مردم امروز خوشحال و امیدوار هستند» افزود: مناسب است دکتر روحانی قبل از شروع بکار دولت یازدهم گزارشی از وضعیت کنونی کشور در بخش‌های مختلف به مردم ارائه کند و بعد هم در فواصل زمانی مناسب عملکرد دولت یازدهم را به اطلاع مردم برساند.

وی به شرایط سیاسی کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد که فضای با روی کار آمدن دولت یازدهم تلطیف شود و تلخی‌ها و خسارت‌هایی که احیانا پیش آمده، جبران شود.

روحانی نیز در این دیدار گفت: امیدواریم دولت یازدهم بتواند با ارتباط خوب با مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه و علما برای حل وفصل مشکلات داخلی و خارجی کشور تلاش و اقدام کند.

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ضمن آرزوی موفقیت برای رییس‌جمهور منتخب، ابراز امیدواری کرد که وی بتواند در پرتو الطاف امام زمان(عج) در رسیدن به مقاصد و اهداف بلند نظام اسلامی موفق باشد.

وی تاکید کرد: رییس‌جمهور منتخب باید عزت اسلام و مسلمین را در جهان تقویت کند.

وی افزود: حجت الاسلام والمسلمین روحانی ماموریت خود را طوری انجام دهد که خیر مردم در آن باشد و گرفتاری‌ها و کمبودهای ایجاد شده مرتفع گردد.

صافی گلپایگانی توجه به مقاصد اساسی اسلام را از ضرورت های کاری رییس‌جمهور منتخب دانست و افزود: نباید طوری در رفتار و گفتار عمل کنیم که تنزل داشته باشیم بلکه باید عزت و اقتدار اسلام و مسلمین در جهان تقویت شود.

وی خطاب به روحانی گفت: باید توجه شود کسانی که در دولت آینده مسوولیت می‌گیرند باید مدیریت‌شان عقلانی باشد تا رضایت الهی و مردم تامین شود.

وی با توصیه به استفاده از افراد بصیر و آگاه در امور، در دولت آینده افزود: امروز در جهان مسائل پیچیده ایی وجود دارد که تعامل با دیگران می‌تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد.

این مرجع تقلید گفت: در مسائل سیاسی هم توجه به عقلانیت موضوعی مهم است که می‌تواند تنگناهایی که امروز در دنیا وجود دارد را اصلاح کند.

وی با اشاره به قتل‌عام مسلمانان در برخی از کشورها بویژه درکشورهای اسلامی افزود: دولت می‌تواند با تعامل و گفت‌وگو از بسیاری از این حوادث تلخ جلوگیری کند.

وی همچنین مسائل اقتصادی را مهمترین نیاز و توجه به معیشت و اشتغال را از دغدغه‌های اصلی جامعه دانست و گفت: دولت با مدیریت و تدبیر می‌تواند این امور را ساماندهی کند.

صافی گلپایگانی خطاب به روحانی افزود: شما پرچمی را که به دست گرفتید، مسوولیت بزرگی است و باید در راه تقویت عظمت اسلام و مسلمین گام بردارید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی هم در این دیدار با اشاره به شرایط امروز جامعه گفت: شرایط امروز کشور شرایط خاصی است و دولت مصصم است برای عبور از مشکلات ارتباط مستقیم با حوزه و مراجع تقلید داشته باشد. 

وی با بیان این‌که «اکثر جمعیت کشور جوان هستند»، افزود: ما برای جلو گیری از انحراف جوانان باید تصمیم‌گیرهای مدبرانه‌ای داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مراجع و حوزه های علمیه باید به دولت آینده کمک کنند تا کارهای عقب مانده و معضلات جامعه را به گونه‌ای حل کنیم تا امید در دل‌های مردم گسترش یابد و نسل جوان به قرآن و معارف دینی بیش از پیش علاقه مند شود.

این مرجع تقلید با اشاره شرایط جهان اسلام افزود: فرقه گرایی مصیبت بزرگی است که گریبان دنیای اسلام را گرفته است و برخی از گروهی های تکفیری و تروریستی در عراق ، پاکستان و افغانستان و دیگر کشور ها به شدت برای ایجاد تفرقه فعالیت می کنند که باید در راه حفظ وحدت با مسلمانان تلاش کرد.

رییس‌جمهور منتخب در دیدار با آیت‌ الله مکارم شیرازی با تشکر از فرصت حضور و دیدار با مراجع به ویژه آیت الله مکارم شیرازی گفت: بنابر این است که این دولت بتواند ارتباط منظمی را با حوزه ها به ویژه حوزه علمیه قم و مراجع عظام داشته باشد و از نظرات و حمایت آنها بهره مند شود.

وی افزود: دولت یازدهم در سخت ترین شرایط کار اجرایی را تحویل می گیرد که در این باره باید به این دولت کمک کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار آیت الله شبیری زنجانی با تشکر از فرصت حضور در محضر مراجع عظام به ویژه آیت‌الله شبیری زنجانی گفت: این دیدارها فرصتی است تا از محضر مراجع استفاده کنیم.

وی افزود: شرایط کشور از لحاظ داخلی و خارجی شرایطی سخت و پیچیده است که البته بخشی از مشکلات اجتماعی و داخلی ما در سایه انتخابات اخیر یا رفع شده و یا کم شده است.

رییس‌جمهور منتخب در دیدار با آیت‌الله سبحانی گفت: برای حل مشکلات سخت و پیچیده فراروی کشور به حمایت مردم، مقام معظم رهبری، مراجع محترم، علما و حوزه‌های علمیه نیازمند هستیم.

دکتر حسن روحانی که صبح روز پنجشنبه به شهر مقدس قم سفر کرده است، پس از زیارت مضجع شریف حضرت معصومه(س) و شرکت در مراسم غبارروبی مرقد مطهر ایشان، در دیدار با آیت‌الله شبیری زنجانی اظهار کرد: دولت یازدهم نیازمند حمایت مردم، رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید، علما و حوزه های علمیه است.

وی افزود: اگرچه شرایط سختی است اما ان‌شاءالله همان‌طوری که انتخابات با عنایت الهی با موفقیت برگزار و شبهات رفع شد و نتیجه آن برای انقلاب، کشور و مردم شیرین و عزت‌بخش بود، بتوانیم بر مشکلات فایق شویم.

وی تصریح کرد: به فضل الهی و حمایت مردم، مقام معظم رهبری، مراجع محترم، علما و حوزه های علمیه برای چیره شدن بر مشکلات کشور امیدوار هستیم.

رییس‌جمهور منتخب مردم اظهار کرد: با صبر، حوصله و استقامت مردم از مشکلات عبور می‌کنیم و کمک مراجع محترم و حوزه‌های علمیه در این‌باره بسیار موثر است.

و ی هم‌چنین در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی، خواستار حمایت مردم، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، علما و حوزه‌های علمیه از دولت یازدهم شد تا بتواند با عقلانیت، تدبیر و حوصله برنامه‌های خود را پیش ببرد و برای حل مشکلات کشور تلاش کند.

وی گفت: دولت یازدهم مصمم است ارتباط منظمی با حوزه‌ها به ویژه حوزه علمیه قم و مراجع عظام داشته باشد و از نظرات و حمایت آن‌ها بهره‌مند شود.

رییس‌جمهور منتخب افزود: دولت یازدهم در سخت‌ترین شرایط کار اجرایی را تحویل ‌می‌گیرد و براین اساس باید به این دولت کمک کرد.

وی با دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز گفت: دولت یازدهم برای تحقق برنامه‌ها و اهداف خود و عبور از مشکلات و شرایط سخت کشور، نیازمند حمایت مردم، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه و علماست. 

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم امید در دل‌های مردم گسترش یابد، نسل جوان به قرآن و معارف دینی بیش از پیش علاقه‌مند و وحدت میان مسلمانان جهان تقویت شود.

روحانی در دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی نیز گفت: امیدواریم دولت یازدهم بتواند با ارتباط خوب با مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه و علما برای حل وفصل مشکلات داخلی و خارجی کشور تلاش و اقدام کند.

وی هم‌چنین در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی، گفت که برگزاری موفق انتخابات اخیر ریاست جمهوری توانست تلخی‌هایی را که در کشور وجود داشت از بین ببرد و مردم امروز شادمان و برای حل مشکلات امیدوار هستند.

استاندار قم و جمعی از مسوولان این استان در بدو ورود از حجت الاسلام والمسلمین روحانی استقبال کردند. رییس جمهور منتخب ابتدا حرم مطهر حضرت معصومه (س) زیارت و در مراسم غبار روبی مضجع شریف آن حضرت شرکت کرد. حجت الاسلام و المسلمین سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در این مراسم ضمن خیر مقدم به حجت الاسلام والمسلمین روحانی و تبریک مجدد انتخاب وی در انتخابات ریاست جمهوری، برای رییس‌جمهور منتخب آرزوی موفقیت کرد.

 در جریان سفر رئیس‌جمهور منتخب به قم، جمع زیادی از طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردمی با حضور در مقابل بیوت مراجع از حجت‌الاسلام روحانی استقبال کردند.

در جریان سفر امروز حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب به شهر مقدس قم، جمع کثیری از اقشار مختلف مردمی با حضور در مقابل بیوت مراجع اعزام از وی استقبال کردند.

در این تجمعات، تعداد زیادی از طلاب و روحانیون در کنار سایر اقشار مردم، با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از برنامه‌ها و شعارهای دولت یازدهم اعلام کردند.

انتهای پیام /*
  • به کانال تلگرام جماران بپیوندید
  • اینستاگرام جماران

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده:  
پست الکترونیک:
نظر:
کد امنیتی  
 
 

پربیننده ترین ها

پیام تسلیت آیت الله العظمی صانعی: آن عالم وارسته از یاران مورد اطمینان حضرت امام خمینی (س) بود

در پی ارتحال آیت الله العظمی حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی صادر شد:

پیام تسلیت آیت الله العظمی صانعی: آن عالم وارسته از یاران مورد اطمینان حضرت امام خمینی (س) بود

جدیدترین مطالب سایت